Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Mamy już 17 lat – dzięki, że jesteście z Lazarz.pl ☺ - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Mamy już 17 lat – dzięki, że jesteście z Lazarz.pl ☺
19-08-2022 18:03   Janusz Ludwiczak
Gdy 19 sierpnia 2005 roku wystartował portal Lazarz.pl (wówczas ŁiiD, czyli Łazarski Internetowy Informator Dzielnicowy) nie było jeszcze Facebooka i Instagrama, YouTube dopiero raczkował, a większość z nas nie miała tak szerokiego dostępu do internetu, mając np. smarfon pod ręką. Portal Lazarz.pl już od 17 lat informuje, ostrzega, pomaga, odkrywa sprawy nieznane, pokazuje dzielnicę od kuchni czy rozmawia z ciekawymi osobami.

Jak ten czas leci. Lazarz.pl wkracza pomału w pełnoletniość. Przez 17 lat powstało ponad 15,5 tys. artykułów, które zostały zilustrowane ponad 373 tysiącami zdjęć i materiałami graficznymi, zajmując powierzchnię 42,1 GigaBajtów!
Artykuły komentowane były w sumie 33 883 razy, a portal Lazarz.pl śledzi każdego miesiąca ok. 12 tys. unikalnych użytkowników generując ponad 50 tys. odsłon.

A wszystko zaczęło się 12 sierpnia 2005 roku, kiedy zrodził się pomysł powstania strony internetowej poświęconej Łazarzowi i która służyć będzie mieszkańcom dzielnicy. Tydzień później, 19 sierpnia 2005 roku (wtedy też był to piątek) ruszył ŁiiD - Łazarski Internetowy Informator Dzielnicowy, by półtora roku później przekształcić się w poznański portal dzielnicowy LAZARZ.PL.

Od samego początku serwis miał być niezbędnikiem każdego Łazarzanina. W swojej działalności udało się pokazać dzielnicę od kuchni organizując liczne wycieczki dla mieszkańców - na wieżę kościoła Św. Anny, skąd po raz pierwszy w historii można było podziwiać panoramę Poznania, pierwsze zwiedzania schronu pod Parkiem Wilsona, czy odkyć sekrety centrum sterowania ruchem ZDM. Udało się również wyłonić Herb Łazarza, przeprowadzić wiele spotkań w ramach Klubu Dyskusyjnego "Łazarski Fyrtel", podczas którego można było pytania zaproszonym gościom: dzielnicowym, radnym, urzędnikom. Co roku przygotowywany jest ilustrowany "Kalendarz Łazarski".

Jednym z sukcesów portalu Lazarz.pl jest przyczynienie się do powstania placu zabaw w Parku Wilsona. Z kolei przez trzy lata w każdą niedzielę ukazywał się cykl "Spacer po Łazarzu - patroni naszych ulic", podczas którego udało się opisać wszystkie 86 ulic – od Arciszewskiego po Głogowską, Kolejową, Matejki do Załęża, a także parki, place i ronda.

Od samego początku przez minione już 17 lat poznański portal dzielnicowy LAZARZ.PL prowadzony jest praktycznie przez jednoosobową, moją skromną redakcję przy wsparciu, pomocy i współpracy kilku osób (m.in. Roberta Tokarza, informatyka-korektora oraz fotoreportera Andrzeja Radwańskiego), co zostało docenione w 2013 roku, kiedy to portal Lazarz.pl otrzymał nagrodę "Dziennikarskie Koziołki" w kategorii "Redakcja", zaś dwa lata później przyznany został tytuł "Człowiek Roku Łazarza 2015".

Co dalej?:

Lazarz.pl nigdy nie otrzymywał dotacji, wsparcia, nie korzystał ze środków publicznych. Portal nie otrzymuje wsparcia ze strony miasta czy rady osiedla. To praktycznie jednoosobowe przedsięwzięcie, bez wsparcia dużych biznesowych pieniędzy. Jedynym źródłem utrzymania są reklamy, o które nie jest zbyt łatwo lokalnym mediom. Wbrew opinii niektórych, nieżyczliwych osób, nie jest to maszynka do zarabiania. Nie szukamy sensacji, nie kierujemy się głównie oglądalnością. I mimo niewątpliwych sukcesów przyszłość portalu stoi pod znakiem zapytania. Sama pasja i zapał to chyba za mało.

Cały czas zastanawiamy się nad dalszym sensem prowadzenia portalu. Pojawiają się myśli, by to już zakończyć. Póki co Lazarz.pl jeszcze działa, ale jak długo? Czas pokaże...

Zdaję sobie sprawę, że obecny wygląd portalu od 2015 roku nie był zmieniany i jest już trochę przestarzały, brakuje też wersji mobilnej. Są pewne plany… potrzeba jednak trochę czasu… Niebawem Lazarz.pl Was zaskoczy…

Na koniec nie pozostaje nic innego jak życzyć sobie cierpliwości, wytrwałości, połamania pióra - a właściwie klawiatury, a także reklamodawców i partnerów do współpracy. Co będzie dalej: "pożyjemy, zobaczymy".

Janusz Ludwiczak,
redaktor naczelny i twórca portalu lazarz.pl

Lazarz.pl statystycznie:

  • 6 209 dni funkcjonowania, niezliczona ilość godzin pracy (również w nocy i święta)
  • 15 537 artykułów
  • 373 225 zdjęć i materiałów graficznych
  • 42,1 Gigabajtów! plików
  • ponad 6 tysięcy materiałów nadesłanych na Kontaktową Platformę Czytelników ŁAZ@RZ24, dzięki czemu mogliśmy poinformować mieszkańców o ważnych wydarzeniach w dzielnicy
  • 32 883 komentarzy Internautów do artykułów
  • ponad pół miliona otrzymanych maili na redakcyjne skrzynki e-mailowe
  • 4 933 lubiących profil lazarz.pl na portalu społecznościowym Facebook i 705obserwujących na Twitterze (od założenia profilu w styczniu 2016)
  • Miesięczna oglądalność portalu oscyluje wokół 12 tys. unikalnych użytkowników i ponad 50 tys. odsłon.
  • W całym 2021 roku portal lazarz.pl odwiedziło blisko 144 tys. unikalnych użytkowników, generując blisko 640 tys. odsłon.


Komentarze (7)

29-08-2022 07:58:36
Ostatni normalny
Bardzo się cieszę, ze są wśród nas tacy lokalni patrioci. Panie Januszu - energii, pomysłów, wytrwałości i 100 lat dla lazarz.pl!!! :)
24-08-2022 00:04:49
REDAKCJA
Dziękuje bardzo wszystkim za życzenia ☺☺. Pozdrawiam
23-08-2022 00:57:09
Maciej.A
Wszystkiego najlepszego !!! Wytrwałości w tworzeniu i sukcesów oby nieprzerwanie nadal powstawał portal Łazarz.pl życzę sukcesów
20-08-2022 16:45:03
eka z małeki
--- dużo mi portal pomógł w czasie mojej choroby,a byłem bliski załamania,ale już jest dobrze.Życzę wytrwałości,dziękuję że JESTEŚCIE !!!, i oby tak dalej!!!!!!!!!!!!!!!! eka
20-08-2022 08:17:05
mieszkaniec
Gratulacje. Wszystkiego najlepszego.
19-08-2022 23:33:23
De.
Super. Wytrwałości :)
19-08-2022 19:27:29
Anka
Panie Januszu gratulacje!!! Powodzenia. Proszę się nie poddawać. Życzę kolejnych 17 lat, wielu czytelników i reklamodawców. Nie ma dnia, bym tutaj nie zaglądała. Dużo ciekawych informacji.
Aktualności
Niezapominajka
18

lis

do 22-12-2023
Międzynarodowe Targi Poznańskie plac PeWuKi - Powszechnej Wystawy Krajowej
Poznański Jarmark Świąteczny

01

gru

do 03-12-2023
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Festiwal Sztuki i Przedmiotów Artystycznych

03

gru

Rynek Łazarski
Mikołajkowe 2. urodziny Rynku Łazarskiego
• 11:00 - koncert Wójka Ogórka
• 12:00 - urodzinowy pączkowy tort
• spotkanie z Mikołajem i upominki dla najmłodszych
• kiermasz rękodzieła

16:00
Kościół Chrystusa Sługi ul. Palacza 7
"Jak wielką miłością obdarzył nas Ojciec" - koncert zespołu dziecięco-młodzieżowego z okazji 20-lecia Parafii Chrystusa Sługi

07

gru

do 10-12-2023
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Cavaliada" - Międzynarodowe Zawody Jeździeckie i Targi Sprzętu Jeździeckiego

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: