Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Villa Historica nagrodzona przez "Inwestycje dla Poznania" i Miejskiego Konserwatora Zabytków - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Villa Historica nagrodzona przez "Inwestycje dla Poznania" i Miejskiego Konserwatora Zabytków
23-11-2011 11:33   Janusz Ludwiczak
Villa Historica, zabytkowa kamienica znajdująca się przy rogu ulic Wyspiańskiego i Chełmońskiego została laureatką w konkursie "Dobry Remont", w kategorii najlepsza renowacja. Natomiast budynek mieszczący się przy skrzyżowaniu ulic Niegolewskich i Kasprzaka został laureatem w kategorii najlepsza termomodernizacja. W sumie o miano najlepiej przeprowadzonej renowacji i termomodernizacji ubiegało się 125 obiektów z całego Poznania.

W piątek członkowie Stowarzyszenia "Inwestycje dla Poznania", w obecności Marii Strzałko - Miejskiego Konserwatora Zabytków oraz przedstawicieli ZKZL wręczyli nagrody w konkursie "Dobry remont" za najlepszą renowacje elewację kamienicy w Poznaniu, w roku ubiegłym.

Do konkursu zostało zgłoszonych w sumie 125 obiektów, z czego 47 obiektów znalazło się w kategorii: renowacje kamienic, a 52 obiekty zakwalifikowano do termomodernizacji. W plebiscycie nie zabrakło wielu łazarskich kamienic i budynków. Więcej na ten temat w artykule: Villa Historica przy Wyspiańskiego najlepiej wyremontowaną kamienicą w Poznaniu.

Remont budynku został przeprowadzony wyjątkowo starannie, zgodnie z wszystkimi zasadami konserwatorskimi. Jak cała zabudowa w tej części miasta kamienica ma dużą klasę architektoniczną, długą historię. Jest jedną z lepiej zachowanych i wyżej ocenianych stylistycznie - twierdzi Maria Strzałko, Miejski Konserwator Zabytków.

Podobnego zdania są przedstawiciele z Zarządu Komunalnych Zasobów Lokalowych (ZKZL).
Ten budynek jest naprawdę pięknie wykonany pod względem architektonicznym. Wszystkie portale i detale są zachowane, jak to było pierwotnie. Oprócz tego malowidła i płaska rzeźba w przedsionku jest to cudo - uważa Małgorzata Pylińska, zastępca dyrektora ds. inwestycji ZKZL.

Villa Historica stanowi część kompleksu zaprojektowanego przez Maxa Johowa, objętego Miejskim Programem Rewitalizacji.
Rewitalizacje odstawiliśmy na razie trochę na bok. W tej chwili priorytetem jest dla nas budowa komunalnych budynków mieszkalnych. Obecnie kończymy budowę na Głuszynie i zaczynamy kolejną, na ul. Bolka - dodaje Małgorzata Pylińska z ZKZL-u.

Remont stuletniej kamienicy, znajdującej się przy zbiegu ulic Wyspiańskiego i Chełmońskiego trwał półtora roku.

Kamienica pochodzi z przełomu lat 1903-1906. Budynek ma 3,5 tys. m kw. powierzchni użytkowej.
W 2007 roku kupiliśmy tą kamienicę. Cykl przygotowawczy inwestycji, z uzgodnieniami i projektami zajął nam dwa lata. Czas realizacji 18 miesięcy. Remont generalny zakończył się pod koniec zeszłego roku.
Wyremontowane lokale mamy przeznaczone głównie na sprzedaż, ale też na wynajem. Mamy trzy lokale użytkowe w przyziemiu, pozostałe to lokale mieszkalne z możliwością przekwalifikowania na biura. Kamienica jest tak przygotowana projektowo i zgodnie z wymogami użyteczności publicznej, jest podjazd dla niepełnosprawnych i winda, system wczesnego ostrzegania przed pożarami, oddymianie klatek schodowych. Ceny kształtują się od 8 tys. zł za metr kwadratowy brutto
- mówi Wojciech Trojnara z Frili Projekt Management Sp. z o.o., administrator Villa Historica.


Komentarze (3)

24-11-2011 13:39:55
w
brak parkingów to faktycznie wielki problem tej części Łazarza. City Park i okolice Wojskowej też z tego powodu cierpią (coraz więcej handlu i usług otwartych na zmotoryzowanego klienta). Ktoś w tym mieście tego tematu nie ogarnia :) no chyba tylko wielkie centra handlowe są przygotowane na samochodziaży;) Aż się prosi o parkingi buforowe.
24-11-2011 01:36:33
XXL
Stoi pusty bo brakuje miejsc do parkowania,potencjalni kupcy rezygnują po uzyskaniu informacji o braku miejsc postojowych. Szkoda,że inwestor nie pomyślało tym wcześniej.
23-11-2011 12:11:42
w
Wspaniale odrestaurowany i zaadaptowany obiekt! szkoda, że stoi pusty :( Z drugiej strony - może i dobrze, że najemcy i kupcy się nie rzucają masowo na takie lokale, bo zaraz byśmy mieli luksusową dzielnicę kamienic-biur, a to by oznaczało koniec życia tych kwartałów ;)
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
06

paź

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Nadciśnienie- wykład prozdrowotny Barbary Krystkiewicz (dietetyka klinicznego)

07

paź

do 09-10-2022
Międzynarodowe Targi Poznańskie
PGA: Poznań Game Arena - targi gier, multimediów i rozrywki

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Bezpłatne warsztaty gliniarskie dla dzieci i nie tylko
Obowiązują zapisy: zapisy.klubkrag@gmail.com

09

paź

Rynek Łazarski
Targ Sztuk Pięknych

16:00
Park Wilsona Muszla Koncertowa
Koncert Orkiestry Zbigniewa Pawlaka

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: