Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Marsz Niepodległości przejdzie koło dworca i Targów. Będzie spokojnie? - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Marsz Niepodległości przejdzie koło dworca i Targów. Będzie spokojnie?
11-11-2022 06:46   Janusz Ludwiczak
Po południu po raz pierwszy w Poznaniu odbędzie się Marsz Niepodległości. Cześć osób obawia się, że demonstracja może być niespokojna.

Poznański Marsz Niepodległości pod hasłem "Łączy nas Polska" wyruszy o godz. 14:00 z Rynku Wildeckiego i następnie przejdzie pod pomnik Powstańców Wielkopolskich przy zbiegu ulic Wierzbięcice i Królowej Jadwigi. Po złożeniu kwiatów pod pomnikiem uczestnicy udadzą się ulicą Matyi i Mostem Dworcowym pod Targi, a następnie ulicą Roosevelta i Rondem Kaponiera dotrą na Plac Mickiewicza.

– Moje serce się raduje na myśl że po raz pierwszy ulicami naszego pięknego miasta przejdzie Poznański Marsz Niepodległości. Zapraszamy na niego każdego kto w sercu ma Polskę i utożsamia się z naszą Ojczyzną. Będziemy szli wszyscy ponad podziałami ponieważ łączy nas Polska. Tego dnia na bok odłożymy wszystko co nas dzieli i skłóca a podkreślać będziemy wszystko co nas łączy. Mam nadzieję że jest to początek pięknej tradycji, która co roku będzie celebrowana w naszym mieście – powiedział Paweł Malicki, współorganizator Poznańskiego Marszu Niepodległości.

Organizatorzy zapowiadają, że w Poznaniu nie dojdzie do takich incydentów, jakie zdarzały się podczas Marszów Niepodległości w Warszawie, we Wrocławiu czy w Kaliszu.

– Wszystkie kontrowersyjne hasła będą niemile widziane. Straż marszu będzie upominać, a jeśli ktoś się nie podporządkuje, poprosimy policję o wykluczenie takiej osoby z marszu – zapowiedział Paweł Malicki.

Organizacją wydarzenia zaniepokojeni są lewicowi działacze, którzy obawiają się, że w Poznaniu może dojść do zamieszek.

– Wszyscy wiemy jak kończyły się warszawskie Marsze Niepodległości, gdzie dochodziło do aktów przemocy, aktów wandalizmu. Mieliśmy do czynienia z podpaleniem prywatnego mieszkania – powiedział Przemysław Czechanowski z Lewicy Razem.

– "Nie da się oddzielić organizatorów od ich brunatnych poglądów. Nie ma żadnej gwarancji, że na marszu nie pojawią się znów hasła godzące w konstytucyjnie chronioną godność ludzi, w tym społeczności żydowskiej, ukraińskiej czy LGBT+, na którą szczuje Konfederacja" – wskazują aktywiści z kolektywu PyRa.

Organizatorzy zapowiedzieli, że w Marszu Niepodległości zabronione będzie noszenie "obcych" flag – tęczowych i innych państw, nawet ukraińskich.

– Prezydent Poznania nie ma prawnych możliwości zakazania przeprowadzenia zgłoszonego zgodnie z prawem zgromadzenia. Zawiadomienia dotyczące zamiaru przeprowadzenia zgromadzeń zostały złożone w odpowiednim terminie i zawierały wszystkie informacje określone w ustawie. W związku z powyższym miasto Poznań wykonało wszystkie czynności określone prawem. Prezydent Poznania nie ma prawnych możliwości zakazania przeprowadzenia zgłoszonego zgodnie z prawem zgromadzenia – Maciej Kubiak z Centrum Zarządzania Kryzysowego Urzędu Miasta Poznania.

W związku z przejściem Marszu Niepodległości w godzinach popołudniowych mogą wystąpić utrudnienia w ruchu kołowym i tramwajowym w rejonie dworca Poznań Główny, Mostu Dworcowego, ulicy Głogowskiej i Roosevelta.

ZOBACZ TAKŻE: 4,5 tys. osób weźmie udział w Biegu Niepodległości – Grunwaldzka zamknięta


Komentarze (0)

Dodaj swój komentarz

Nick: (max. 40znaków)

Treść komentarza (maksymalnie 1500 znaków):

Pozostało znaków: 1500

Wpisz kod z obrazka: (cyfry i litery a-f)

REGULAMIN:
Publikowane komentarze odzwierciedlają osobiste poglądy ich autorów, którzy ponoszą wyłączną odpowiedzialność za ich treść. Wpisy naruszające polskie prawo, dobra innych osób, zawierające słowa powszechnie uznane za wulgarne, obraźliwe oraz nie związane bezpośrednio z komentowanym tekstem będą kasowane. Niedopuszczalne jest również zamieszczanie w treści komentarzy linków do innych stron internetowych, reklam oraz danych osobowych i adresowych osób prywatnych i firm. Komentarze ukazują się na stronie po akceptacji przez moderatora, co nie zwalnia ich autorów od odpowiedzialności za wygłaszane treści. Pamiętaj, nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych i zabezpieczamy w przypadku ewentualnego postępowania policji lub prokuratury. Dodając opinię akceptujesz powyższy regulamin.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
31

sty

do 03-02-2023
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Budma" - Międzynarodowe Targi Budownictwa i Architektury "Windoor-Tech" - Międzynarodowe Targi Maszyn, Narzędzi i Komponentów do Produkcji Okien, Drzwi, Bram i Fasad

02

lut

19:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"4 Oblicza Miłości" - Spotkanie 1: Miłość rodzicielska - bezwarunkowa, akceptująca, nieoceniająca, również wobec siebie

03

lut

19:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Wernisaż Wystawy "Prac Malarskich Mieczysława Hofa"
Wstęp wolny

07

lut

18:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Rok Wodnego Królika - nowy rok chiński" - spotkanie z astrologiem Jackiem Krygiem
Zaprasza Stowarzyszenie Radiestetów im. Czesława Spychalskiego

09

lut

19:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"4 Oblicza Miłości" - Spotkanie 2: Miłość erotyczna - o silnym podłożu zmysłowym, przeżywana w ciele

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: