Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Na Kanałowej posadzono ponad 550 roślin wieloletnich i 700 hiacyntów - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Na Kanałowej posadzono ponad 550 roślin wieloletnich i 700 hiacyntów
05-11-2022 00:37   Janusz Ludwiczak
Na ulicy Kanałowej zakończyły się prace związane z "odbrukowaniem" części chodników i utworzeniem nowych pasów zieleni.

Prace na ulicy Kanałowej trwały miesiąc. W ramach inwestycji "odbrukowano" część chodników.

– Po zmianie sposobu parkowania na ul. Kanałowej, która związana była z wdrożeniem na Łazarzu Strefy Płatnego Parkowania, duża powierzchnia chodnika została uwolniona od parkujących aut. Obszar, który nie był wykorzystywany przez pieszych, ani też innych uczestników ruchu został przeznaczony pod obsadzenia zielenią niską oraz niewielkimi formami drzew wielopiennych – wyjaśnia Agata Kaniewska, rzecznik Zarządu Dróg Miejskich.

Na ulicy Kanałowej posadzono w sumie 1 250 sztuk roślin, w tym 550 szt. roślin wieloletnich, takich jak róże, budleje, kocimiętki i ozdobne trawy, a także 700 sztuk hiacyntów.

– Zastosowane gatunki zostały tak dobrane, by jak najlepiej mogły się rozwijać na ul. Kanałowej oraz by kwitnące rośliny można było podziwiać przez jak największą część roku. Dzięki temu mieszkańcy i przechodnie zyskają nową, bardziej estetyczną przestrzeń. Ponadto w trzech miejscach wskazanych przez mieszkańców wyremontowano zniszczoną nawierzchnię chodnika. Rośliny zostały już zabezpieczone na okres zimy słomianymi matami, chroniącymi przed działaniem soli drogowej. Dzięki temu wiosną staną się zieloną ozdobą ul. Kanałowej. Nasadzone rośliny są objęte pielęgnacją w ramach gwarancji – wyjaśnia Agata Kaniewska z ZDM.

Inwestycja, która kosztowała 130 tysięcy złotych została sfinansowana ze środków Rady Osiedla Święty Łazarz.


Fot: Janusz Ludwiczak

Komentarze (1)

05-11-2022 10:29:11
Z Kolejowej
Brawo Rada Osiedla! Dziękuję za tą zieleń. Wypiękniała nie do poznania m.in. ul. Załęże, a teraz trwają prace na Stablewskiego. Tak trzymać :)

Dodaj swój komentarz

Nick: (max. 40znaków)

Treść komentarza (maksymalnie 1500 znaków):

Pozostało znaków: 1500

Wpisz kod z obrazka: (cyfry i litery a-f)

REGULAMIN:
Publikowane komentarze odzwierciedlają osobiste poglądy ich autorów, którzy ponoszą wyłączną odpowiedzialność za ich treść. Wpisy naruszające polskie prawo, dobra innych osób, zawierające słowa powszechnie uznane za wulgarne, obraźliwe oraz nie związane bezpośrednio z komentowanym tekstem będą kasowane. Niedopuszczalne jest również zamieszczanie w treści komentarzy linków do innych stron internetowych, reklam oraz danych osobowych i adresowych osób prywatnych i firm. Komentarze ukazują się na stronie po akceptacji przez moderatora, co nie zwalnia ich autorów od odpowiedzialności za wygłaszane treści. Pamiętaj, nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych i zabezpieczamy w przypadku ewentualnego postępowania policji lub prokuratury. Dodając opinię akceptujesz powyższy regulamin.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
31

sty

do 03-02-2023
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Budma" - Międzynarodowe Targi Budownictwa i Architektury "Windoor-Tech" - Międzynarodowe Targi Maszyn, Narzędzi i Komponentów do Produkcji Okien, Drzwi, Bram i Fasad

02

lut

19:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"4 Oblicza Miłości" - Spotkanie 1: Miłość rodzicielska - bezwarunkowa, akceptująca, nieoceniająca, również wobec siebie

03

lut

19:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Wernisaż Wystawy "Prac Malarskich Mieczysława Hofa"
Wstęp wolny

07

lut

18:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Rok Wodnego Królika - nowy rok chiński" - spotkanie z astrologiem Jackiem Krygiem
Zaprasza Stowarzyszenie Radiestetów im. Czesława Spychalskiego

09

lut

19:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"4 Oblicza Miłości" - Spotkanie 2: Miłość erotyczna - o silnym podłożu zmysłowym, przeżywana w ciele

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: